بازیابی رمز عبور دستگاه داهوا

وقتی یک دستگاه نو خریداری می کنید برای راه اندازی دستگاه در ابتدای کار  باید یک رمز عبور برای آن انتخاب کنید.

همچنین در تنظیمات اولیه، مطابق تصویر زیر دستگاه از شما می خواهد یک آدرس ایمیل جهت بازیابی رمز عبور انتخاب کنید.

البته دستگاه به شما این امکان را می دهد تا با کلیک روی دکمه Reserved Email آن را غیر فعال کنید. دقت کنید که اگر آدرس ایمیل را وارد می کنید آن را به صورت صحیح وارد کنید که بعدا در صورت فراموشی رمز، دچار دردسر نشوید. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید یک امکان هم وجود دارد که شما 3 سوال امنیتی را انتخاب و به آن سوالها به دلخواه پاسخ دهید. این امکان هم از طریق کلیک روی دکمه Security Questions قابل فعال یا غیر فعال کردن است. دقت داشته باشید که اگر جواب ها را وارد می کنید آنها را به خاطر بسپارید چون در صورت فراموشی رمز می توانید از آنها مطابق با دستور العمل زیر استفاده کنید.

بازیابی رمز عبور دستگاه های داهوا در صورت فراموشی :

اگر کلمه عبور دستگاه داهوا را فراموش کرده اید و اگر حداقل یکی از اطلاعات ایمیل یا سوالات امنیتی را قبلا وارد کرده اید کار شما ساده است. برای بازیابی رمز عبور 2 گزینه خواهید داشت که هر یک را توضیح می دهیم. قبل از هر چیز مراحل زیر را باید انجام دهید :

اول اگر برای ورود به شما Pattern را نشان داد مطابق تصویر زیر دکمه Forgot Pattern را کلیک نمایید:

سپس در سمت راست فیلد رمز عبور گزینه Forgot Password را مطابق تصویر زیر کلیک نمایید.

حالا از  فیلد مربوط به Reset Mode شما 2 گزینه دارید. یکی Email و دیگری Security Question که سوالات امنیتی می باشد که قبلا در مورد آن صحبت شد:

بازیابی رمز عبور از طریق وارد کردن جواب های سوالات امنیتی 

از آنجایی که این روش ساده تر است ابتدا این راه را امتحان کنید.

گزینه Reset Mode را مطابق تصویر زیر روی Sequrity Questions قرار داده و پاسخ سوالات امنیتی را مثل تصویر زیر مطابق با جواب هایی که قبلا انتخاب کرده اید وارد کنید. دقت کنید که جواب ها را دقیقا مثل چیزی که در تنظیمات وارد کرده بودید، وارد کنید :

سپس Next را بزنید . در صورتی که جواب ها درست باشد تصویر زیر برای وارد کردن رمز عبور جدید به نمایش در می آید و با انتخاب رمز جدید و تکرار کردن آن در قسمت Confirm Password  کار تغییر پسورد به پایان می رسد.

بازیابی رمز عبور از طریق آدرس ایمیل

اگر جواب سوالات امنیتی را نمی دانید یا آن را غیر فعال کرده بودید و در صورتی که آدرس ایمیل خود را در تنظیمات دستگاه وارد کرده باشید می توانید گزینه Reset Mode را که قبلتر به آن اشاره شد روی گزینه Email بگذارید تا مطابق تصویر زیر بارکد بازیابی کلمه عبور به نمایش در آید :

مطابق توضیحات با استفاده از روش اول می بایست وارد اپلیکیشن داهوا روی گوشی خود شوید و اگر تا کنون آن را نصب نکرده اید در گوشی های اندورید GDMSS و در گوشی های IOS باید اپلیکیشن IDMSS را نصب کنید.

در اپلیکیشن داهوا مطابق تصویر زیر گزینه Me را کلیک نمایید سپس گزینه Password Security را انتخاب نمایید :

مطابق تصویر زیر بارکد اسکنر فعال می شود .

بار کد خوان را به طرف بارکدی که برای بازیابی رمز عبور در دستگاه به نمایش در آمده بود نگاه دارید. تا مطابق تصویر زیر عبارت Successfully reset password به نمایش در آید:

حالا باید به سراغ ایمیل خود بروید و ایمیل های خود را چک کنید. کد ارسال شده را در فیلد Security Code وارد کنید و سپس next را بزنید:

ریست کردن پسورد از طریق ریست کردن دستگاه :

روش های فوق رمز دستگاه را بدون ریست کردن دستگاه بازیابی می کنند اما یک راه دیگر در صورت فراموشی رمز عبور دستگاه وجود دارد و آن این است که دستگاه را بطور کامل به تنظیمات کارخانه برگردانید.

اگر با استفاده از مراحل توضیح داده شده نتوانستید رمز عبور را ریست کنید باید دستگاه را به گارانتی ارسال نمایید.

برای دیدن ویدیو آموزشی این مراحل اینجا رو کلیک کنید