پیگیری سفارش:

خریدار با مراجعه به حساب کاربری خود می تواند مراحل: پردازش (فاکتور)، بسته بندی و ارسال کالا را از بخش پیگیری سفارش مشاهده نماید.

خریدار می تواند سفارش خود را از طریق شماره سفارش (که در ایمیل و پیامک دریافت نموده) با تماس با فروشگاه پیگیری نماید.

رهگیری پستی:

یک روز کاری بعد از ثبت سفارش، کد رهگیری پستی مرسوله در پیگیری سفارش قابل مشاهده می باشد و خریدار، ایمیل و پیامک اطلاع رسانی دریافت خواهد کرد.

که با مراجعه به وب سایت رهگیری پستی به آدرس:http://newtracking.post.irو وارد کردن شماره مرسوله، آخرین وضعیت مرسوله قابل مشاهده می باشد.

دریافت کالا:

تمامی کالاها در هیراتک قبل از ارسال، بررسی و سپس در کارتن پستی همراه با فوم، پلاستیک حبابدار یا کاغذ روزنامه بسته بندی می گردد. لازم بذکر است در صورتیکه مرسوله هنگام تحویل از مامور پست از نظر فیزیکی دچار مشکل گردیده باشد باید از دریافت بسته خودداری نموده و به آدرس فروشگاه برگشت داده شود تا فروشگاه بتواند از شرکت پست خسارت کالا را دریافت و به حساب شما عودت داده یا کالا را برای شما تعویض و مجدد ارسال نمایید.

برگشت کالا:

تمام کالاهای این فروشگاه دارای ضمانت بوده و امکان برگشت کالا تا ۷ روز ضمانت کالا وجود دارد.

لغو سفارش:

خریدار تا ۳ ساعت پس از ثبت سفارش، می تواند سفارش خود را لغو کند و مبلغ سفارش برگشت داده شود. برای لغو سفارش، باید درخواست خود را از طریق فرم تماس با ما -> لغو سفارش تکمیل و ارسال نماید و یا درخواست خود را با شماره تلفن فروشگاه 02166729872 در میان بگذارد.

جبران خسارت:

هیراتک تمام تلاش خود را می‌کند که کالای مورد نظر شما صحیح و سالم به دست‌ تان برسد. اگر به هر دلیل محصولی که به دست‌ تان رسیده، مغایر با توضیحات سایت است یا احیاناً در طی مسیر صدمه‌ ی فیزیکی دیده، هیراتک موظف به جبران خسارت است. لطفاً مراتب را از طریق «ثبت شکایت» به اطلاع برسانید.

مجوز فعالیت: تمام محصولات عرضه‌ شده در این فروشگاه، حسب مورد داری مجوزهای لازم از مراجع قانونی کشور هستند.

حفظ حریم شخصی: ما متعهد می‌شویم که تمام تلاش‌ مان را در راستای حفظ حریم شخصی کاربران سایت‌ مان انجام دهیم.

قوه قهریه: تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، فروشگاه هیچ گونه مسئولیتی ندارد.