سیستم‌های امنیتی Ajax نخستین بار در کشور اوکراین شروع به فعالیت کرد و اکنون در دورترین نقاط دنیا، برترین و حرفه‌ای ترین تیم ها را جمع آوری کرده و در حال حاضر ۲۰۰۰ مهندس در این شرکت ها مشغول به کار هستند. مدیران و فروشندگان ماهر در بریتانیا، ایتالیا، فرانسه در آفریقای جنوبی در حال فعالیت هستند و دستاوردهای جدیدی را تولید کرده‌اند. در ایران از برند Ajax ،به نام آژاکس یاد می‌کنند.

از محصولات تولید شده توسط شرکت آژآکس:

۱-سیستم‌های امنیتی و دزدگیرهای هوشمند،
۲-سنسورها،
۳-چشمی دوربین‌دار فضای باز،
۴ -ابزار محاسبه عمر باتری،
۵ -چشمی پرده دو طرفه
۶ -سنسور حرکتی بی‌سیم مناسب فضای باز دارای دوربین
۷ -کنترل پنل مرکزی با قابلیت پشتیبانی
۸ -توسعه دهنده هوشمند محدوده سیگنال رادیویی با قابلیت پشتیبانی
۹ -پریز هوشمند
۱۰ -فناوری سنسورها و دستگاه های سیمی در اکوسیستم آژاکس

دزدگیرهای برند آژاکس را می توان هم رده قدرتمندترین سیستم‌های امنیتی دنیا قرارداد، زیرا این سیستم قادر به انجام چندین کار، به صورت همزمان میباشد. از مهمترین کاربردهای آن می‌توان به؛ تشخیص آتش سوزی و اعلام حریق، اعلام سرقت، تشخیص نشست آب و… اشاره نمود.


زمانی که کاربر قصد خرید و راه اندازی کامل دزدگیر آژاکس را دارد، میتواند هر سنسور یا افزودنی دیگری را چه قبل از خرید و نصب و چه بعد از آن، به سیستم امنیتی خود اضافه نماید.
درون سنسور دزدگیرهای آژاکس، باتری های از پیش نصب شده قرار دارد، که برق مورد نیاز سیستم را تامین میکند، برخالف اغلب دزدگیرهای اماکن از طریق اتصال سیمی تامین می شوند. دزدگیر های هوشمند برند آژاکس، میتوانند تا ۷ سال بدون نیاز به تعویض باتری از از مکان مورد نظر محافظت کند. زیرا در این دزدگیر از الگوی خاصی استفاده شده که عمر باتری سنسور‌ها را افزایش می دهد و عملکرد سیستم را بالا میبرد.
زمانی که عمر باتری سنسور به وضعیت بحرانی برسد، آژاکس با ارسال پیامی بر روی اپلیکیشن مخصوص، شما را آگاه می سازد.
اپلیکیشن Ajax یکی از ساده ترین روش ها برای کنترل دزدگیر می باشد که بر روی سیستم عامل های اندروید و ios قابلیت نصب دارد. کاربر از طریق این اپلیکیشن میتواند از وضعیت سیگنال، دما و سطح باتری مطلع شود. همچنین سیستم دزدگیر آژاکس به وسیله صفحه کلید و ریموت کنترل نیز قابلیت مسلح یا غیر مسلح شدن را دارد.
سنسورهای حرکتی موجود در سیستم دزدگیر هوشمند آژاکس ،از یک الگوریتم دیجیتالی برای شناسایی حرکت انسان استفاده می کند. اما این دزدگیر برای حیوانات خانگی که کمتر از ۲۰ کیلوگرم وزن وکمتراز ۵۰ سانتیمتر قد دارند هشداری ارسال نمی کند.
کاربری که به تنظیمات سیستم دسترسی داشته باشد، می تواند کاربر جدیدی را اضافه و یا حذف کند. حداکثر تعداد کاربرانی که در این سیستم می توانند اضافه شوند، ۹۹ نفر می باشد.
به وسیله P2P ، دوربین های مداربسته یا DVR هم میتوانند در اپلیکیشن Ajax متصل شوند.
این دزدگیر هوشمند به وسیله تماس و یا پیام کوتاه بر روی سیم کارت موجود در هاب، کاربران را از هشدار ها آگاه می سازد.
علاوه بر آن تمامی اعلان‌ها هم از طریق نوتیفیکیشن در اپلیکیشن می توانند برای کاربران ارسال شوند.
پنل مرکزی دزدگیر در ۲۴ ساعت شبانه روز درحال شناسایی وضعیت می باشد. و در صورت وجود مشکل با استفاده از
سنسورهای خطر، سریعا اطالعات را دریافت و برای کاربر ارسال می نماید.
دزدگیرهای هوشمند آژاکس، به هنگام قطعی برق به فعالیت خود ادامه می دهند و امنیت مکان مورد نظر را تضمین می کنند.
سیستم امنیتی آژاکس از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است و در ماه، تنها هزینه اندکی بابت اینترنت مصرف می شود. در سال ۲۰۲۱ ،Ajax بزرگترین تولید کننده سیستم های امنیتی در اروپا شناخته شد و توانست درآمد خود را حدود دو برابر افزایش دهد و از شرکتهای رقیب در آمریکای جنوبی و شمالی سبقت بگیرد. در نهایت ajax در سال ۲۰۲۲ پروژه های بزرگ تر و پیچیده‌تری را در پیش دارد و محصولات جدید با ویژگیهای جدیدتر و کاربردهای بیشتری را تولید می کنند.